Motor Bike Drivers Team Jarosław


Idź do treści

Menu główne:


ROZP.SEZONU W JAROSLAWIU

ROK 2010

ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO
W JAROSŁAWIU


02 MAJ 2010

Sekcja motocyklowa powstała w 1945 roku, w kilka miesięcy po zakończeniu działań wojennych, obok sekcji piłki nożnej przy Cechu Rzemieślniczym w Jarosławiu, i skupiała głównie jarosławskich rzemieślników. W 1950 roku, na skutek fuzji z Kolejowym Klubem Sportowym "Ruch", powstał Rzemieślniczy Klub Sportowy "Kolejarz".
W 1950 roku rozpoczęto nawet budowę toru żużlowego na stadionie JKS-u przy ulicy Bandurskiego, zdobywając środki min. przez emisję " cegiełek" .
Nieliczni już jarosławianie pamiętają także wyścigi uliczne, których trasę stanowiła pętla ulic: Kraszewskiego (start, meta), Grunwaldzkiej, Lubelskiej i Pełkińskiej.
Tradycją były wówczas coroczne rozpoczęcia sezonu, z Mszą św. w jarosławskiej Kolegiacie i poświęceniem motocykli na Placu Piotra Skargi.


Stowarzyszenie Motocyklistów w Jarosławiu " Motor Bike Jarosław " kontynuując tradycje sportu motocyklowego w naszym mieście w dniu 02.05.2010 r. zaprosiło motocyklistów na rozpoczęcia sezonu, z Mszą św. w jarosławskiej Kolegiacie i poświęceniem motocykli na Placu Piotra Skargi.
Zaproszenie to zostało przyjęte przez wielu motocyklistów, miejscem zbiórki była stacja paliw przed Jarosławiem z skąd zwartą kolumną przyjechaliśmy na plac przed kościołem. Gdzie została odprawiona Msza Św. z poświęceniem motocykli. Po mszy wszyscy pojechaliśmy do Radawy gdzie chcieliśmy biesiadować do późnego wieczoru.
Niestety - pogoda nam nie dopisała, silny deszcz z gradem pokrzyżował nam plany, co niektórzy powrót do domu będą długo wspominać J .

Serdecznie wszyskim dziękujemy za przyjazd na to święto. Zapraszamy na zakończenie sezonu na jesieni!!!

WEJŚCIE DO GALERII

GALERIA

Ostatnia aktualizacja :14 lut 2013 | motorbike@tlen.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego